Organizacja ślubu

Idealne kierunki na podróż poślubną

By 3 lutego 2019 No Comments

Podróż poślubna

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Jego ukoronowaniem jest podróż poślubna. Powinna być ona niezwykła i niezapomniana, dlatego w podróż poślubną warto się wybrać do wyjątkowego miejsca.

Egzotyka

Najchętniej wybieranymi kierunkami przez Pary Młode są kierunki egzotyczne, a więc Hawaje, Dominikana, Jamajka, Malediwy, Mauritius, Seszele, Sri Lanka, Tajlandia, Wyspa Bali czy Bahamy. Są to miejsca, które słusznie kojarzą się z luksusem, najpiękniejszymi plażami świata, wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi, możliwością poznania odmiennych kultur. Fantastycznie można też spędzić czas na Kubie, w Zanzibarze, na Wyspach Zielonego Przylądka lub w Panamie. Każde z tych miejsc ma wiele do zaoferowania. Romantycznym miejscem jest też Madera zwana wyspą wiecznej wiosny. Zaletą tych miejsc jest też fakt, że możemy się wybrać we wspaniałą podróż nawet wtedy, gdy nasz ślub planujemy na późną jesień, zimę lub wczesną wiosnę. W tym czasie w europejskich kurortach jest zimno i nie dzieje się zbyt wiele, dlatego biura podróży promują egzotyczne kierunki i przedstawiają naprawdę interesujące propozycje.

Spełnienie marzeń

Opisane wakacje w egzotycznych miejscach nie są jedynym dobrym rozwiązaniem. Miesiąca miodowego nie musimy spędzać wcale na leżakach popijając drinki z palemką. Podróż poślubna jest doskonałą okazją na realizację wyprawy marzeń. Stany Zjednoczone, Rosja, Chiny, Indie, Brazylia, Zjednoczone Emiraty Arabskie? Jak najbardziej! Jeśli marzycie by pływać z delfinami w delfinarium na Teneryfie, albo wybrać się na afrykańskie safari w Kenii lub bawić się radośnie w Disneylandzie, zróbcie to! Świat stoi przed nami otworem i trzeba z tej możliwości korzystać, a podróż we dwoje i wspólne przemierzanie nowych miejsc jest pięknym i symbolicznym początkiem wspólnej podróży przez życie.

Mniejszy budżet

Czasem jednak nasze możliwości finansowe nie pozwalają nam zaszaleć bez ograniczeń w trakcie miesiąca miodowego. Już sam ślub i wesele pochłania dużo pieniędzy. Jednak to nie znaczy, że trzeba rezygnować z podróży poślubnej. Najważniejsze w podróży poślubnej jest to aby spędzić czas we dwoje i by było romantycznie. A romantycznie może być także w górskiej chatce w naszych polskich pięknych Tatrach zimą czy latem nad Morzem Bałtyckim lub na Mazurach. Dobrym pomysłem będzie też kilka dni w luksusowym ośrodku SPA, jakich jest mnóstwo w pięknych miejscach w całym kraju. Zaletą wizyty w SPA jest też fakt, że organizacja ślubu i wesela łączy się z dużym stresem i wysiłkiem, dlatego kilka dni odprężenia bardzo się przyda.

Niezależnie od tego gdzie wybierzemy się w podróż poślubną ważna jest atmosfera. Trzeba się odciąć od codziennych spraw i cieszyć chwilą. Warto wyłączyć telefony, zostawić laptop w domu i cieszyć się sobą. Podróż poślubna to czas by jeść kolacje przy świecach, chodzić na romantyczne spacery, degustować wina, smakować nowe potrawy, odpoczywać, robić mnóstwo pamiątkowych zdjęć i przy tym wszystkim doskonale się bawić chłonąc każdą chwilę spędzaną razem.

Leave a Reply