Teoretyczna „wielka recesja” trwała około 18 miesięcy, od 2007 do 2009 r. W wielu branżach ożywienie było powolne, ale mamy teraz rok 2015, a branża budowlana kurczy się szybciej niż pozostałe skutki skurczu.

Ile to obejmuje?

Chociaż branża budowlana ma charakter cykliczny, a recesja następuje zazwyczaj po okresie boomu, nikt nie jest w stanie przygotować jej na ostrą i powszechną recesję:

 • Mieszkaniowe: Właściciele domów wyburzali domy, a inni opóźniali ich zakup, co doprowadziło do nadmiaru nieruchomości mieszkalnych, których brakuje w magazynie nieruchomości.

 • Komercyjne: budownictwo komercyjne zostało poważnie ograniczone, budżet federalny został poważnie dotknięty kolejnymi budżetami i późnymi, ale tymczasowymi zamknięciami, po których nastąpiło zmniejszenie wydatków rządowych i poważnie ograniczone umiejętności udzielania pożyczek.

 • Instytucja: Konstytucja budowlana pozostawała w bezruchu, dotknięta zarówno ograniczeniami, jak i problemami finansowymi sektora budowlanego.

Jak wpływa to na pracowników budowlanych?

Nevada, Kalifornia, Floryda i Arizona to wspólne obszary, w których jest dużo prac budowlanych. Ale recesja się zmieniła:

 • Nevada zatrudniała około 146 000 pracowników budowlanych w szczytowym okresie budowy. Liczba ta została zmniejszona o 59 procent.

 • Prace budowlane w Arizonie spadły o 50 procent w porównaniu ze szczytem przemysłu sprzed recesji.

 • Floryda jest bliska bezrobotnych obcasów związanych z przemysłem w Nevadzie i Arizonie, który stracił 40 procent siły roboczej.

 • Ceny biletów w Kalifornii są lepsze, ale nadal odnotowano 28-procentowy spadek.

 • Według Amerykańskiego Biura Statystyki Pracy (BLS) około 2,3 miliona pracowników budowlanych straciło pracę w czasie recesji (prawie 30 procent całkowitej liczby utraconych miejsc pracy).

 • Przemysł ogólnobudowlany tak szacowane O 1,4 mln mniej pracowników budowlanych w 2015 r. Niż w 2007 r.

Konstrukcja Outlooka w 2015 i później

Na szczęście Stany Zjednoczone i ich branża budowlana nadal trzymają się z dala od najgorszych skutków Wielkiej Recesji. Obserwatorzy branży oczekują następujących ulepszeń:

 • Budownictwo niemieszkalne: wybór i wygląd bardziej stabilny, zwłaszcza przy oczekiwanym wzroście realnego PKB o 2,6% w 2015 r. Sektor ten może wzrosnąć o 8% przy wzroście budynków biurowych, hoteli, i obiekty przemysłowe.

 • Mieszkania jednorodzinne: wzrost liczby mieszkań o 11 proc. Dzięki łatwiejszemu dostępowi do kredytów mieszkaniowych.

 • Budowa instalacji: prawdopodobnie spadek o około 16 procent po dużych wzrostach w latach 2013 i 2014.

 • Budownictwo instytucjonalne: oczekuje się kontynuacji umiarkowanego trendu wzrostowego i wzrostu o 9% w stosunku do wyników z 2014 r.

 • Budownictwo mieszkaniowe: zwane „dziką kartą” 2015 roku ze względu na rosnące stopy procentowe. Istniejąca sprzedaż domów może wzrosnąć o 10 procent.

 • Budownictwo publiczne: wzrost pozostanie niski ze względu na trwające federalne ograniczenia wydatków. Oczekuje się jednak, że wydatki na transport wzrosną o prawie 2,2 procent.

W szczególności pracownicy budowlani mogą nie spieszyć się z powrotem do nowej pracy. Wielu opuściło branżę nietkniętą, przechodząc na emeryturę i podejmując inne prace.

Teksas i Północna Dakota wykazują znaczny wzrost liczby prac budowlanych. Północna Dakota musi teraz rekrutować pracowników budowlanych. Zatrudnienie w budownictwie w Teksasie osiągnęło 10 procent, zbliżając się do szczytu sprzed recesji.

Ekonomiści spodziewają się powrotu branży budowlanej na szczyt (2006) dopiero w 2022 roku lub później. Jednak BLS oczekuje, że najszybciej rozwijające się miejsca pracy dziś iw 2022 r. Będą dotyczyły opieki zdrowotnej w budowa.

Zatem Wielka Recesja wyrządziła ogromne szkody całej gospodarce, indywidualnym dochodom i morale, rok 2015 i później wydaje się być korzystniejszy w budownictwie komercyjnym.