Organizacja ślubu

Jak zorganizować ślub w plenerze?

By 29 czerwca 2017 No Comments

Każda Młoda Para marzy o niezapomnianym ślubie i przyjęciu weselnym. Chcemy, by ten najważniejszy dzień w życiu pozostał nam na zawsze w pamięci, na pięknych fotografiach i filmie. Coraz popularniejsze w Polsce są śluby i wesela w plenerze. To naprawdę da się zorganizować. Jest coraz więcej ośrodków, które mają warunki i specjalizują się w organizacji ślubów i wesel w plenerze. A może chcielibyście pobrać się na łące, w górach, nad jeziorem, czy na morskiej plaży? Organizacja nie jest tak prosta jak w przypadku klasycznego wesela, ale wspomnienia pozostaną na zawsze.

Piękne zdjęcia i film ślubny

Z punktu widzenia fotografii i wideografii ślubnej, ceremonia i przyjęcie w słonecznym świetle są idealne. Zdjęcia ślubne robione w naturalnym świetle będą miały piękny kontrast i kolory, film będzie dużo lepszy, niż ten kręcony w pomieszczeniach.
W przypadku organizacji ślubu kościelnego w plenerze, sprawa nie jest prosta. Prawo kanoniczne nie pozwala na ceremonię poza murami kościoła, z wyjątkiem specjalnych okoliczności. Na ślub kościelny poza murami kościoła pozwolenie wydaje biskup danej diecezji. Trzeba napisać naprawdę przekonujące podanie, ale nie ma gwarancji, że Jego Ekscelencja wyrazi zgodę. Na pewno będzie Wam łatwiej taką zgodę uzyskać, jeśli macie osobę duchowną w rodzinie lub w gronie przyjaciół. Jednak uzyskanie zgody od biskupa nie jest proste.

Ślub cywilny ?

Jeśli chodzi o ślub cywilny w plenerze, od 2015 roku jest on dostępny dla każdego, po zgodzie z Urzędu Stanu Cywilnego odpowiedniego dla danej lokalizacji i uiszczeniu opłaty 1000 złotych. Przy organizacji ślubu cywilnego pod chmurką, trzeba zadbać o powagę miejsca i sytuacji, oraz bezpieczeństwo gości. Na miejscu musi znaleźć się godło, stół i krzesło dla urzędnika udzielającego ślubu, krzesła dla Młodych i dla gości.

Pogoda może spłatać figle

Wszystkim nam przychodzi do głowy jedna myśl: co jeśli pogoda nie dopisze? Są ośrodki organizujące śluby w plenerze na swoim terenie, które zapewniają zadaszenie w razie deszczu. Są też dostępne do wypożyczenia specjalne namioty z podłogą i nawet żyrandolami, które po wizji lokalnej i ocenie wielkości i równości terenu, gdzie chcemy brać ślub, są instalowane w naszej lokalizacji. Trzeba pamiętać o wynajęciu stołów, krzeseł, pokrowców na krzesła, zastawy stołowej – chyba że organizacją imprezy zajmuje się wyspecjalizowany ośrodek.

Gdzie zorganizować plenerowy ślub w okolicach Lublina?

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca dla ślubu w plenerze, może warto postawić na organizację przez przystosowany do tego ośrodek. Na Lubelszczyźnie są takie miejsca, choćby Dworek nad Wieprzem w Spiczynie koło Kijan, czy dwór Leśce w pobliżu trasy Lublin-Warszawa. Na pewno ślub i wesele w blasku słońca to więcej formalności i wyższe koszta, jednak zastanówcie się, może wspaniałe wspomnienia, zadowolenie gości i piękne ślubne fotografie i film są tego warte.

Kamerzysta na wesele – Sprawdź naszą ofertę wideofilmowania

Leave a Reply