Fotografia

JAK ZORGANIZOWAĆ WESELE, KTÓRE WSZYSCY DOBRZE ZAPAMIĘTAJĄ?

By 21 kwietnia 2017 No Comments

Obserwując aktualne trendy weselne i porównując je do fotografii ślubnych oraz opowieści weselnych sprzed kilku lat nie sposób nie dostrzec, jak wiele się zmieniło. Dziś, aby zorganizować wesele, które zostanie w pamięci uczestników na długo, nie wystarczy dużo alkoholu i dobre jedzenie, potrzeba czegoś więcej — powiewu nowoczesności i szczypty zaskoczenia!

Alkohol dla przyjemności, a nie z konieczności

Obecność barmana na weselu staje się coraz bardziej popularna, powodem tego są zmiany kulturowe, które znacząco wpłynęły na sferę naszego życia związaną z piciem alkoholu — dziś nie pije się po to, aby się upić, lecz pije się dla przyjemności — a to może zapewnić dobry barman. Aktualnie nie bez przesady można powiedzieć, że nastała era koktajli, które nie są już przeznaczone wyłącznie dla kobiet, „kieliszek czystej” przestaje już być atrybutem prawdziwego mężczyzny.

Dobry barman na weselu to osoba, która zdecydowanie poprawia atmosferę, dba o nastrój gości, zdradza im tajniki zawodu i podwyższa standard przyjęcia — oczywiście, tylko jeżeli zainwestujemy w profesjonalistę!

Oprócz barku z koktajlami i profesjonalnego barmana, koniecznym elementem wesela stał się odpowiedni wybór win. Jak pisałem, nie każdy chce na weselu upić się „czystą”, niektórzy z chęcią wzniosą toast lampką wina – pamiętać zatem trzeba, że ilu gości, tyle „winnych” upodobań. Zadbajcie o to, by dostępne były wina zarówno białe, jak czerwone, słodkie i wytrawne.

Czas na występ

Coraz większą popularnością na weselach cieszą się również występy iluzjonistów, komików czy tancerzy — jeżeli jednak decydujemy się na to rozwiązanie, postawmy na jeden, dobry występ, zamiast na kilka średnich, które wywołają jedynie zażenowanie no twarzach gości. Pomysł z występem jest ciekawy, ale tylko w profesjonalnym wykonaniu! Pamiętaj również, aby występy nie przyćmiły Waszej obecności. W końcu to Wasz dzień i to Wy powinniście królować na parkiecie.

Modna na weselach stała się także inicjatywa gości – zaskoczenie pary Młodych występem wokalnym, tanecznym, lub inną szaloną rozrywką, którą widać na imprezach coraz częściej. Bądźcie gotowi na to, że Wasi goście będą chcieli zabłysnąć: nie może tu zabraknąć fotografa i kamerzysty.

Reorganizacja

Tort po obiedzie? Nie tak dawno tort to jeden z obowiązkowych elementów oczepin. Obecnie coraz częściej tort i podziękowania dla rodziców pojawiają się zaraz po pierwszym poczęstunku. To dobre rozwiązanie, ponieważ wszyscy goście są jeszcze obecni, a tort to przysłowiowa „wisienka” na Waszym weselu, więc warto aby każdy go zapamiętał. Warto wspomnieć również o okrągłych stołach, przy których łatwiej się rozmawia. Przy podłużnych ciężko rozmawiało się z innymi gośćmi, trzeba było się wychylać lub nawet przesiadać aby z kimś zamienić słowo. Okrągłe stoły dają możliwość prowadzenia dyskusji wszystkim gościom siedzącym przy stole.

Oczywiście warto usadzać gości tak, by byli w pobliżu osób, z którymi będą się najlepiej bawić. No i warto zadbać o organizację zabawy dzieciom – strefa tańców, słodyczy i zabawy to dobry pomysł na utrzymanie maluchów w porządku 😉

Wiejski stół

Wiejski stół to już klasyka która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Zarówno młodsza jaki starsza część gości lubi zasmakować tradycyjnych trunków i wyrobów.

Nowoczesny film ślubny

Nowoczesny film ślubny to taki, który na pewno nie męczy podczas oglądania a jakość przypomina kinowe produkcje. Dziś nie montuje się już staromodnych trwających 4 godziny filmów ślubnych. Obecnie film musi pozostać w pamięci. Dlatego tak ważne są detale. Dobre oświetlenie, umiejętne kadrowanie, stabilizacja i wysokiej klasy sprzęt to połowa sukcesu. Na druga połowę składa się post-produkcja czyli obróbka całego materiału. Sposób łączenia, podkład muzyczny i efekty. Jeżeli podczas rozmów wstępnych okaże się, że Wasz kamerzysta na wesele nie wie co to takie programy jak Adobe Premiere, After Effects lub Resolve Da Vinci, zastanówcie się nad swoim wyborem.

Pomysłów na zorganizowanie dobrego wesela jest mnóstwo, przedstawiłem tu tylko niektóre z nich. Trzeba zadbać o to, by ten ważny dla Was dzień był super udany i by z chęcią wracało się do niego – do wspomnień, do zdjęć i do filmu, który przygotował Wasz fotograf i kamerzysta na wesele.

Kamerzysta na wesele – Sprawdź naszą ofertę wideofilmowania

Leave a Reply