Obecny globalny kryzys finansowy stworzył niepokojącą sytuację dla właścicieli domów. Jak odczuwa większość sektorów gospodarki, branża nieruchomości w oznaczonym czasie jest bita z obu stron, ponieważ banki są powściągliwe, a konsumenci wydają mniej.

W rezultacie osoby muszą stawić czoła stagnacji, spadaniu funduszy emerytalnych i wyższym kosztom życia, w czasach, gdy firmy kurierskie odczuwają szczyptę. przenoszą obciążenia finansowe na konsumenta.

Wydatki konsumentów

Obecnie osoby prywatne, rodziny i firmy znacznie ograniczają czas wolny i wydają więcej na podróże szybciej niż oczekiwano, informuje Bloomberg.com. Artykuł z 23 października zauważa „prognozy [show] pogarsza się sytuacja w zakresie wypoczynku i podróży służbowych, ponieważ korporacje i konsumenci walczą z wyższymi cenami żywności, spadkami wartości domów, utratą pracy i deficytami kredytowymi. „

Lisa Ann Schreier, autorka i ekspertka w branży nieruchomości w oznaczonym czasie, powiedziała, że ​​ludzie nie są obecnie jedynymi osobami zarabiającymi. „Ludzie się boją” – powiedział Scheirer. „A w związku z zapaścią kredytową ludzie będą bardzo trudni i trudni do finansowania godzinami. Myślę, że branża dzielenia czasu zbyt długo myślała o swojej recesji, a nie Myślę nad tym. „

Zamrożony rynek kredytowy

Jeśli kiedyś branża timeshare uważa się za odporną na kurczenie, to z pewnością tak nie jest. Przemysł nieruchomości w oznaczonym czasie jest obciążony nie tylko dlatego, że konsumenci wydają mniej, ale również dlatego, że branża ta jest bardziej zależna od zabezpieczenia kredytów hipotecznych.

David Siegel, prezes spółki Westgate Resorts, największej prywatnej firmy na świecie, twierdzi, że „finansowa presja” jego firmy na papiery wartościowe nigdy nie została kupiona.

We wrześniowym artykule w Orlando Sentinel Siegel wyjaśnił, że firmy zajmujące się użytkowaniem nieruchomości w oznaczonym czasie „[keep] pieniądze wpływające do linii kredytowej, która jest następnie spłacana, kiedy [these companies] uelastycznić i sprzedać swoje długi jako papiery wartościowe „mówi Siegel”. Nagle nikt nie kupuje ochrony.

Westgate Resorts Siegel zatrudnia ponad 10 000 pracowników w całym kraju, a ostatnio musiał zamknąć większość sprzedaży i zatrzymać setki pracowników.

Warto zwrócić uwagę na dwóch innych kluczowych graczy w branży timeshare, Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc. oraz Wyndham Worldwide, odnotowały wzrost przychodów i sprzedaży, a sprzedaż nieruchomości w oznaczonym czasie Starwood spadła o 11 procent w trzecim kwartale. Starwood, trzecia co do wielkości firma hotelarska w Stanach Zjednoczonych, ograniczyła pracowników, zamknęła centra sprzedaży i naprawiła koszty hoteli Starwood i Sherin.

Wyndham Worldwide oddziela setki pracowników, od dyrektorów marketingu, przez menedżerów, po analityków finansowych.

Wszystko to skłoniło przemysł timeshare do zwrócenia się do rządu o podjęcie kroków.

Jak podano w artykule z Orlando Sentinel z 29 października zatytułowanym „Przemysł zajmujący się dzieleniem czasu prosi o pomoc”, American Trade Development Association (ARDA), grupa handlowa, prosi rząd federalny o interwencję i zagwarantowanie udostępnianie udziałów czasowych w zamian za opłatę ubezpieczeniową.

Howard Nusbaum, dyrektor generalny ARDA, ostrzegł, że branża timeshare „sprzedaje się poza biznesem”. „Jeśli nasz model biznesowy ma się zakłócać, warto pracować” – powiedział Nausbam.

„Nie jest to dobre … na użytkowanie nieruchomości w oznaczonym czasie, gdy na rynku nie ma płynów”.

Jak każda firma w dzisiejszych czasach, firmom timeshare trudno jest zarabiać pieniądze. Coraz trudniej jest tym firmom wykorzystywać długi swoich klientów do pozyskiwania gotówki.

W ostatnim czasie firmy mogły wykorzystywać swoje bieżące dochody do generowania większej liczby jednostek majątku w różnych lokalizacjach w celu maksymalizacji zysków. Takie podejście działało dobrze w dobrych czasach gospodarki, ale niestety zwielokrotnia efekt drenowania, gdy kredyty są ograniczone i gdy zyski maleją.

Co to oznacza dla właścicieli nieruchomości w oznaczonym czasie

Ponieważ konsumenci wydają mniej na rynki podróży i zamrażania, rynki zakwaterowania i timeshare, w tym Westgate, Starwood i Wyndham, wracają do miejsca, w którym mogą odzyskać część swoich strat – właściciele nieruchomości w oznaczonym czasie.

Rozumie się, że w dowolnym momencie i z dowolnego powodu firmy oferujące usługi typu timeshare mogą wymagać od właścicieli timeshare uiszczenia specjalnych czeków. Rozumie się również, że opłaty za utrzymanie nie są buforowane i podlegają decyzjom ośrodków timeshare. W ostatnich miesiącach pojawiły się doniesienia o tym, że właściciele nieruchomości w oznaczonym czasie otrzymują specjalne opłaty za ocenę w wysokości od 1000 USD do 3000 USD.

Chad Newbold, prezes VI Network, Inc., jednego z największych pośredników nieruchomości wakacyjnych, poinformował, że obecne warunki ekonomiczne, rosnące opłaty za rok użytkowania Rok 2009, dzięki bezprecedensowym przeglądom specjalizacji i rozwodnionemu rynkowi odsprzedaży, stworzył idealną burzę dla branży timeshare. Ta burza spowodowała rekordową liczbę właścicieli, którzy po prostu chcą, aby przewidział, że niewątpliwie spowoduje to kolejny gwałtowny wzrost opłat za utrzymanie w roku użytkowania 2010.

Dla wielu wydawałoby się bezpieczne założenie, że koszt początkowy zakupu nieruchomości w oznaczonym czasie – wynoszący średnio 19 000 USD w 2007 r. – wraz z rocznymi opłatami za utrzymanie wystarczyłby na obsługę i zarządzanie dowolną częścią ośrodka złożony. Ale ponieważ coraz więcej właścicieli tych unikalnych ocen o tym pomyślało, odwróciła głowę. Właściciele nieruchomości w oznaczonym czasie odczuwają tę korzyść, ponieważ muszą zapłacić więcej za koszty „wypoczynku i podróży” w czasie, gdy nie stać ich na to.

Nie wiadomo, o ile wzrosną wyższe oceny specjalne i inne opłaty. Ale jedno jest pewne, że nie ma czasu takiego jak obecny, aby rozważyć zalety i wady własności nieruchomości w oznaczonym czasie i rozważyć niektóre opcje. Istnieją realne rozwiązania dla każdego, kto zastanawia się, czy zachować czas udostępniania. Jedna firma, Timeshare Relief Inc., zajmuje się pozyskiwaniem ludzi na podstawie umów timeshare od 2001 roku i gwarantuje, że ich klienci nigdy nie będą musieli płacić kolejnej jednorazowej opłaty. Inne opcje dostępne dla właścicieli nieruchomości w oznaczonym czasie, takie jak sprzedaż jednej z ofert online lub za pośrednictwem brokera odsprzedaży, wymagają najwyższych pieniędzy i nie dają gwarancji sprzedaży nieruchomości w oznaczonym czasie. . W czasach spowolnienia gospodarczego gwarancja może być bardzo trudna.