Organizacja ślubu

O czym należy pamiętać w dniu ślubu?

By 12 stycznia 2019 No Comments

O czym pamiętać na ślubie

Ślub to ważna uroczystość, której towarzyszy wiele radości, ale także nerwów. W takiej sytuacji łatwo stracić głowę i pod wpływem emocji zapomnieć o różnych ważnych szczegółach. Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie listy rzeczy do zrobienia. W ten sposób uwadze nie umkną żadne istotne sprawy.

 Obrączki

Trudno wyobrazić sobie ślub bez obrączek, jednak w pośpiechu można zapomnieć nawet o tak ważnym elemencie. Obrączki najlepiej postawić w dobrze widocznym miejscu, dzięki czemu trudno będzie je przeoczyć. Należy powierzyć je osobie odpowiedzialnej, która będzie wiedziała, kiedy je wyjąć i w jaki sposób podać. Nerwowe szukanie obrączek w czasie ceremonii może być bardzo stresującym i nieprzyjemnym doświadczeniem.

Przyjazd na czas do kościoła

Spóźnienie się na własny ślub to wpadka, której lepiej uniknąć. Jest to oznaka braku szacunku dla gości, a także dla współmałżonka. Większe opóźnienie może spowodować kolejne problemy, na przykład związane z organizacją wesela. W tym ważnym dniu należy trzymać się przygotowanego wcześniej harmonogramu. Najlepiej załatwić jak najwięcej spraw wcześniej i zaplanować wszystko tak, żeby na wszystko starczyło czasu, nawet jeśli wydarzą się nieprzewidziane sytuacje.

Śniadanie

Stres może odebrać apetyt, ale mimo wszystko przez ślubem warto zjeść porządne śniadanie, które dostarczy energii. Głód powoduje zmęczenie, problemy z koncentracją i złe samopoczucie, a to może doprowadzić do niepotrzebnych pomyłek. Najlepiej zacząć dzień od lekkostrawnego posiłku i przeznaczyć na jego zjedzenie co najmniej pół godziny. W dniu ślubu lepiej nie zmieniać swoich przyzwyczajeń, nie jeść nietypowych potraw i nie przyjmować leków, których normalnie nie stosujemy, np, na uspokojenie.

Strój na przebranie

Jeśli Para Młoda nocuje w miejscu, w których odbywało się przyjęcie weselne, należy zabrać ze sobą strój na przebranie się. Dotyczy to przede wszystkim Panny Młodej, która będzie musiała zamienić suknię ślubną na inne, bardziej komfortowe ubranie. Przydadzą się także wygodniejsze buty. Warto także spakować niezbędnik, zawierający kosmetyki, zapasowe pończochy, nici i igłę, agrafkę oraz podstawowe środki opatrunkowe.

Pieniądze dla podwykonawców

Jeśli podwykonawcy nie zostali wcześniej opłaceni, trzeba pamiętać o zabraniu właściwej kwoty na ten cel. Pieniądze należy wcześniej odliczyć i najlepiej włożyć do oddzielnych, podpisanych kopert. Zadanie rozliczenia się z zespołem lub fotografem można powierzyć odpowiedzialnej osobie, np. świadkowi, jednak Para Młoda powinna zatroszczyć się o przygotowanie odpowiedniej sumy.

Pudełko na koperty

Większość ślubnych prezentów stanowią koperty. Najlepiej zabrać estetyczne pudełko, do którego można je odłożyć. Takie rozwiązanie jest konieczne, zwłaszcza jeśli spodziewamy się dużej ilości kopert. W przeciwnym wypadku świadek będzie miał problemy z ich zebraniem i przeniesieniem. Pudełko następnie należy umieścić w bezpiecznym miejscu, najlepiej pod kluczem, ponieważ zawsze istnieje ryzyko kradzieży.

Leave a Reply