INTER TRUCK Autoryzowany Partner Hörmann, 40-203 Katowice, al. Roździeńskiego 170, tel. 32 / 44 20 350, fax 32 / 44 20 360

Autoryzowany
Partner Hormann
HOMEKONTAKTDOJAZD

Uszczelnienia Bram

BRAMY PRZEMYSŁOWE ROLOWANE I KRATY ROLOWANE

Ekonomiczne, trwałe i niezawodne

Genialnie prosta konstrukcja bram i krat rolowanych Hörmann z aluminium, stali i stali nierdzewnej składająca się z niewielu komponentów sprawia, że bramy te są szczególnie ekonomiczne. Są to zamknięcia, które stale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Bramy i kraty rolowane niemal nie zajmują miejsca nad otworem. Po otwarciu tworzą kompaktowy zwój chowany za nadprożem. Takie rozwiązania zapewnia pełne wykorzystanie cennej powierzchni użytkowej hali.


Wysoko wyspecjalizowana produkcja bram i krat rolowanych Hörmann wykracza daleko poza normalne standardy. Nad realizacją specjalnych rozwiązań czuwa nasz skuteczny i produktywny zespół.

Bramy rolowane i kraty rolowane

Fotokomórka wyprzedzająca

Fotokomórka umieszczona pod profilem podłogowym porusza się razem z bramą i rozpoznaje przeszkody zanim dojdzie do uderzenia, a więc zatrzymanie bramy następuje z pewnym wyprzedzeniem. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć szkód osobowych i materialnych.


System jest wbudowany w końcówkach profilu podłogowego i całkowicie odgrodzony przez prowadnice. Opatentowany mechanizm umożliwia samoczynny powrót do położenia spoczynkowego, w momencie gdy profil bramy dotknie posadzki. W ten sposób cały system jest niemal niewidoczny i optymalnie zabezpieczony przed uszkodzeniami.


Dzięki fotokomórce VLR nawet bramy rolowane wyposażone w napędy szybkobieżne (24 obroty wału/min) spełniają wymagania przepisów w zakresie maksymalnych wartości sił zamykania. Zastosowanie tego rozwiązania w bramach na drogach komunikacyjnych gwarantuje szybki i bezpieczniejszy przebieg procesów produkcyjnych i logistycznych.

Bramy rolowane i kraty rolowane

System ZAK®

System ZAK® przesuwa zwinięty pancerz na konsolach i precyzyjnie prowadzi pancerz pionowo w prowadnicach.


Zalety systemu ZAK®:


  • - Szczelina między pancerzem a nadprożem zostaje zamknięta, brama jest bardziej szczelna
  • - Mniejsze tarcie i zużycie pancerza, brama zachowuje długo estetyczny wygląd
  • - Znacznie zmniejsza odgłosy pracującej bramy
  • - Zmniejsza ilość wymaganego miejsca w nadprożu

 

Bramy rolowane i kraty rolowane

Stal "full hard"

Dzięki zastosowaniu stali typu »full hard« profile Decotherm® S są trzykrotnie bardziej odporne na odkształcenia i o 10% bardziej wytrzymałe na zginanie niż profile wykonane ze standardowych materiałów. To rozwiązanie zwiększa odporność bram i krat na uszkodzenia i wytrzymałość na obciążenia wiatrem.


Szczegółowe informacje dotyczące bram rolowanych i krat rolowanych znajdziesz w prospekcie