HOUSEPOINT Autoryzowany Partner Hörmann, 40-203 Katowice, al. Roździeńskiego 170, tel. 32 / 44 20 350, fax 32 / 44 20 360

Autoryzowany
Partner Hormann
HOMEKONTAKTDOJAZD

Uszczelnienia Bram

BRAMY SEGMENTOWE

Twoja wymarzona brama w jakości marki Hörmann

Eleganckie automatyczne bramy segmentowe otwierają się pionowo w górę. W ten sposób oszczędzasz więcej miejsca przed i wewnątrz garażu, a ponadto masz do dyspozycji całe światło przejazdu. Bramy segmentowe pasują w każdej sytuacji: nieważne czy Twój garaż jest prostokątny lub skośny, czy zakończony łukiem segmentowym lub zaokrąglonym. Dlatego idealnie nadają się do modernizowanych budynków.

 

brama-male

Boczna brama segmentowa Z optymalnie dopasowanym systemem napędu lub jako brama obsługiwana ręcznie

Brama do specjalnych sytuacji montażowych i wymagań Boczna brama segmentowa oferuje wiele korzyści: 1. Dużo miejsca pod stropem garażu Dzięki bocznemu otwieraniu bramy, strop garażu może być używany w nieograniczonym stopniu. I tak na przykład można umieścić na nim deski do Windsurfingu lub kanadyjki. Dzięki swojej konstrukcji, boczna brama segmentowa może być stosowana również w przypadku trudnych sytuacji montażowych, takich jak na przykład nachylenie dachu. 2. Szybki dostęp do garażu W nowej, bocznej bramie segmentowej standardowo dostępna jest funkcja drzwi przejściowych. Oznacza to, że bez względu na to, czy brama jest otwierana ręcznie, czy też wyposażona w napęd, możliwe jest otwarcie bramy jedynie w małym stopniu, aby szybciej dostać się do garażu. Jest to praktyczne i zmniejsza czas oczekiwania, gdy na przykład konieczne jest wyjęcie z garażu tylko roweru. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w prospekcie obok. Oczywiście indywidualną poradą służą także partnerzy firmy Hörmann.


Dokładnie wykonany podział przetłoczeń poziomych i kasetonów w bramach garażowych i drzwiach bocznych Hörmann przebiega zawsze w idealnie równej linii (por. ilustracja po prawej). Przejścia pomiędzy poszczególnymi segmentami są wykonane bardzo precyzyjnie i niemal niewidoczne. Jest to dowód wysokiej jakości stolarki budowlanej Hörmann.

Segmentowe bramy garażowe

Pełna harmonia

Na harmonijny wygląd całej bramy składa się wiele drobnych elementów. Są to na przykład ościeżnice boczne, których biała powierzchnia woodgrain jest standardowo taka sama jak powierzchnia bramy segmentowej Hörmann (por. ilustracja po lewej). Do kolorowych bram oraz bram z powierzchnią Silkgrain® lub Decograin® oferujemy opcjonalne maskownice ościeżnic, których rodzaj powierzchni i kolor jest dopasowany do płyty bramy. Maskownica wyrównujące nadproże jest zawsze taka sama jak brama Hörmann. Po prostu wszystko do siebie pasuje.


Dokładnie wykonany podział przetłoczeń poziomych i kasetonów w bramach garażowych i drzwiach bocznych Hörmann przebiega zawsze w idealnie równej linii (por. ilustracja po prawej). Przejścia pomiędzy poszczególnymi segmentami są wykonane bardzo precyzyjnie i niemal niewidoczne. Jest to dowód wysokiej jakości stolarki budowlanej Hörmann.

Segmentowe bramy garażowe

Spokój i bezpieczeństwo

Osoby niepowołane nie mają żadnych szans. Podczas zamykania brama automatycznie się rygluje w prowadnicy, co bardzo skutecznie zabezpiecza przed jej podważeniem. To ryglowanie działa mechanicznie, a więc - w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów - jest skuteczne także w razie awarii zasilania.

Segmentowe bramy garażowe

Długotrwała ochrona przed działaniem czynników atmosferycznych

Stopa ościeżnicy wykonana z tworzywa sztucznego przez cały czas chroni Twoją bramę przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi rdzą. W odróżnieniu do rozwiązań innych producentów zabezpieczenie jest skuteczne nawet w warunkach długo utrzymującej się wilgoci. Stopa ościeżnicy całkowicie zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy, to gwarantuje jej skuteczną i długotrwałą ochronę. Poza tym stopa ościeżnicy tworzy razem z uszczelką podłogową bardzo estetyczne zakończenie bramy.


Koniec z rdzą powodowaną przez: - agresywne składniki posadzki - odkwaszanie terakoty - roztwór soli do posypywania nawierzchni dróg

Segmentowe bramy garażowe

Drzwi przejściowe bez wystającego progu. Praktyczne w codziennym życiu

Drzwi przejściowe są praktycznym rozwiązaniem w bramach, których nie trzeba otwierać, aby na przykład wyprowadzić rower z garażu. Szybko docenisz wygodę posiadania drzwi przejściowych. Szczególnie, gdy takie drzwi nie będą miały wystającego progu. Drzwi przejściowe Hörmann są wyposażone w płaski próg ze stali nierdzewnej o wysokości jedynie 10 mm na środku i 5 mm na krawędziach który eliminuje ryzyko potknięcia i ułatwia przejazd urządzeniom na kółkach.


Drzwi w bramie otwierają się z reguły na zewnątrz i są montowane centralnie. W bramach o szerokości ponad 3500 mm (z kasetonami M ponad 3000 mm) istnieje możliwość, a nawet konieczność osadzenia drzwi poza osią bramy.

Segmentowe bramy garażowe

Podkreśl charakter architektury przy pomocy odpornego na zarysowania przeszklenia DURATEC®

Możesz sam zaaranżować wygląd swojej bramy garażowej z zastosowaniem przeszklenia pasującego do okien, drzwi i architektury Twojego domu.

Przeszklenia z tworzywa sztucznego DURATEC® w bramach segmentowych Hörmann są wyjątkowo odporne na zarysowania i zachowują swoją przejrzystość nawet mimo częstych zabiegów czyszczenia i silnych obciążeń mechanicznych.


Szczegółowe informacje dotyczące bram segmentowych znajdziesz w prospekcie