Uncategorized

Zabawy na wieczór kawalerski/panieński

By 12 listopada 2018 No Comments

Wieczór kawalerski

Chyba każdemu kto ma w planach organizację wieczoru panieńskiego lub kawalerskiego przechodzi przez myśl Las Vegas. Oczywiście mało kto ma możliwość wybrać się do Vegas, ale zabawa w każdym miejscu może być równie udana. Wiele zależy od osobowości przyszłej Panny Młodej lub Pana Młodego i od budżetu jakim dysponują uczestnicy imprezy (zwyczajowo to oni ponoszą wszystkie koszty, chyba, że Panna Młoda/Pan Młody wyrażą chęć dołożenia się do organizacji wieczoru).

Wieczór kawalerski lub panieński należy zacząć planować co najmniej trzy tygodnie przed ślubem. Zajmują się tym zazwyczaj świadek i świadkowa. Do ich obowiązków należy wybór miejsca imprezy, wybranie terminu, sporządzenie listy gości i zaproszenie ich na wieczór, ustalenie szczegółów imprezy i zebranie składek od uczestników na jej organizację.

Wieczór panieński

Najczęściej wieczór panieński odbywa się w klubie, w centrum rozrywki lub w restauracji, jeśli wolimy bardziej elegancką formę zabawy. Doskonałym pomysłem i przy tym bardzo oryginalnym jest wspólny wyjazd do ośrodka SPA. To okazja dla przyszłej Panny Młodej by się odprężyć przed zbliżającym się ślubem, wykonać kilka zabiegów pielęgnacyjnych i spędzić czas z przyjaciółkami. Każda dziewczyna uczestnicząca w wyjeździe będzie zachwycona masażami, relaksującymi kąpielami i innymi zabiegami. Jeśli mamy duży budżet możemy też zaplanować wyjazd na weekend do jednej z europejskich stolic. Taki wieczór również będzie niezapomniany.

Osoba, która organizuje wieczór panieński nie może też zapomnieć o gadżetach. Mogą to być diabelskie różki, skrzydła anielskie, szarfy z okolicznościowymi napisami, peruki i wiele innych elementów. Ważne by Pannę Młodą szczególnie wyróżnić. Nieodłącznym elementem zabawy są też drobne podarunki dla bohaterki wieczoru. Mogą to być podwiązki, pas do pończoch, elegancka, seksowna bielizna, ale też zestaw do masażu, kości do gry w Kamasutrę.

Atrakcją wieczoru panieńskiego są też gry i zabawy. Do najpopularniejszych należy quiz na temat Pana Młodego. Polega na stworzeniu listy pytań dotyczących przyszłych małżonków. Pytania te należy zadać Panu Młodemu. W trakcie wieczoru Panna Młoda powinna na nie odpowiadać, a za złe odpowiedzi wyznaczana jest zabawna kara. Fajną zabawą jest też gra towarzyska zwana „Nigdy w życiu nie…”. Polega na tym, że każda uczestniczka imprezy mówi czego w życiu nigdy nie robiła, a te które to robiły piją karniaka. W ten sposób można wydać drobne sekrety każdej uczestniczki co dodaje zabawie pikanterii. Do popularnych atrakcji należy też organizowanie loterii, przygotowanie zagadek, opowiadanie miłosnych historii, można też grać w kalambury (hasła powinny mieć miłosną tematykę). Warto przygotować dużo pomysłów na gry i zabawy, tak aby rozrywek na wieczór nie zabrakło.

Wieczór kawalerski

Organizacja wieczoru kawalerskiego opiera się na tych samych zasadach co przygotowanie wieczoru panieńskiego. Mężczyźni chętnie swoje wieczory (lub weekendy) kawalerskie spędzają w klubach, na imprezach survivalowych, świetnie sprawdzają się też rajdy, spływy kajakowe, paintball i inne rozrywki typowe dla męskich wypraw. Panowie, w przeciwieństwie do pań, rzadziej organizują gry i zabawy, ale i tych nie może zabraknąć na wieczorze kawalerskim. Można zagrać w popularną grę towarzyską „Prawda czy wyzwanie”, można zrobić quiz o Pannie Młodej, taki jak ten opisany wyżej. Dużo śmiechu daje wymyślanie zadań dla Pana Młodego, które mają mu uświadomić trudności przyszłego życia małżeńskiego np. może to być ubieranie pieluchy lalce.

Przy organizacji wieczoru kawalerskiego naturalnie każdemu przychodzi do głowy striptiz i odwiedzenie klubu go-go. Ale można zdecydować się na takie rozwiązanie tylko wtedy gdy Pan Młody tego rzeczywiście chce. A często tak wcale nie jest!

Złote zasady

Impreza ta jest przede wszystkim świętem najważniejszych bohaterów wieczoru, dlatego należy dbać o ich humor i dobry nastrój. Nie należy nakłaniać Panny Młodej, ani Pana Młodego do rzeczy, których nie chcą zrobić. Każda zabawa mimo wypitego alkoholu i wesołych nastrojów powinna zachować umiar i nie przekraczać dobrego smaku. Nie organizujmy zabaw, które będą dla bohaterów wieczoru krępujące bądź niestosowne, takich które urażają ich lub wyjawiają intymne szczegóły, których Młoda Para nie chce poruszać. Wszystko inne jest dozwolone, więc wypada życzyć tylko dobrej zabawy!

Leave a Reply